Bulletin k utkání #LIGA_10M
MUŽI: Aligators Klobouky - Torpedo Havířov
Bulletin k utkání#LIGA_10M

MUŽI SE VRACÍ DOMŮ. PŘIJEDE TORPÉDO

Po týdenní odmlce se muži vrací na domácí palubovky do Křenovické sportovní haly. V neděli v rámci 10. kola přivítají vyzyvatele z Havířova, přesněji Torpédo Havířov. Podaří se kádru Patrika Procházky porazit aktuálně 4. celek soutěže? Preview k utká

Po neúspěchu na půdě Šumperka se muži vrací před domácí fanoušky do Křenovic. V sobotu přijede v roli favorita čtvrtý celek Národní ligy - skupiny východ, Torpédo Havířov. Zatímco naši muži si z uplynulých 5 utkání připsali 2 vítězství, tak Havířov zapsal celkem 4 vítězství. V posledním kole si poradil s Rožnovem pod Radhoštěm 4:2, kolo předtím s Petrovicemi 10:6. Muži si v posledních dvou utkání nepřipsali ani bod, když nejprve podlehli Zlínu 11:3 a v posledním utkání 5:3 Šumperku.

I přes to, že oba týmy dělí 7 pozic v tabulce a 8 bodů, tak ve statistikách bychom marně hledali velké rozdíly. Úspěšnost střelby se pohybuje u obou celků okolo 20 %, jen počet branek se trochu liší. Muži vstřelili 45 branek, jejich soupeř se prosadil již 59x. Oba týmy disponují gólmany s prakticky totožnou úspěšností, a to 79 % v průměru obou maskovaných. Jediného markantního rozdílu ve statistikách si můžeme všimnout v počtu trestných minut. Zatímco hosté si odpykali 11 dvouminutových trestů, tak naši muži museli čelit dvojnásobnému počtu oslabení.

Na soupisce Havířovského Torpéda si můžeme všimnout jména jedné hlavní opory, a to je Matěj Černý. 30 letý útočník v letošní sezóně vstřelil již 17 branek a přidal 6 asistencí, když vezmeme v potaz 9 odehraných utkání, tak to činí 2.6 bodu na zápas. Brankářskou jedničkou je Martin Zapletálek, který se postavil do brankoviště v 5 utkáních s úspěšností zákroků nad 79 %. Na domácí straně se na pozici lídra nic nemění. Pavel Zbořil si za 9 utkání připsal 8 branek a 5 asistencí, na druhém místě je pak Matyáš Zouhar s 9 body (6+3). V brankovišti předvádí skvělé výkony Samuel Polák, který během 5 utkání zastavil 87 % střel na něj letících.

Komentář trenéra Milana Veselého k utkání:

"Zastávám názor, že Národní liga je soutěž, ve které může každý porazit každého bez ohledu na umístění v tabulce. S kolegy nejsme kouzelníci, takže víme, že po 2 trénincích s týmem se nemůže komplexnost naší hry zvednou na úroveň, kterou si přejeme. Zaměřili jsme se detailně na aspekty hry, které nás v posledních zápasech trápily a jdeme si v neděli proti Havířovu pro body. Musíme jim jít ale naproti výkonem na hranici našich současných možností, protože soupeř se sám neporazí. Já týmu naprosto věřím. Přijďte nás podpořit, kluci to potřebují."

Zpět na úvod