Bulletin k utkání #LIGA_1M
MUŽI: Aligators Klobouky - Z.F.K. Petrovice
NOVÉ AKVIZICE PRO TÝM V NÁRODNÍ LIZE

NOVÉ AKVIZICE PRO TÝM V NÁRODNÍ LIZE

Před letošní sezónou byl mužský A-tým na přestupovém trhu velmi viditelný. Posil pro tým bojující v Národní lize není málo a mezi nově příchozími jsou zajímavá jména. Více informací v článku.

Komentář sportovního manažera týmu Jakuba Gremmela k nově příchozím:

Minulá sezona byla pro určitou generaci hráčů v našem týmu přelomová, bohužel jí ublížila covidová pauza. Vrcholem byla určitě účast v první lize. Po sestupu zpět do národní ligy potřebujeme znovu nabrat sílu a oživit tým. Nyní máme zkušenosti a víme, co fungovalo a co ne.

Prvním krokem bylo udržení trenérského týmu, což se podařilo. Patrik Procházka i Marek Heča pokračují u týmu dále.

Takže jsme mohli začít budovat novou generaci hráčů. Naší prioritou na přestupovém trhu byla týmovost a chuť pracovat. Osobně jsem hledal hráče s dobrými morálními hodnotami, kteří mají zájem posunout Ali ještě dál.

Nepochybně nejvýraznějším příchodem je Honza Černovický, který strávil celé léto přípravou s týmem Bulldogs. Nakonec se rozhodl připojit k nám kvůli našemu společnému projektu (spolupráce s Bulls). Honza je výborně fyzicky připravený, pravák s bohatými zkušenostmi z extraligy a několika sezón v 1. lize mužů. Těšíme se na jeho přínos a věříme, že jeho hru dokážeme ještě zdokonalit.

Brankářský tandem

Brankářská pozice je ve florbalu náročná. Minulou sezónu jsme měli vynikající brankáře, ale Patrik Rychlý a Michal Prokeš se pro nový ročník nepřipojili. Rád bych jim poděkoval a popřál jim hodně úspěchů v nadcházející sezóně.

Vojta Dvořák minulý rok prokázal svůj potenciál. Proto jsme ho chtěli získat na přestup. Vojta ukázal v pohárovém zápase proti Bulldogs, že rozhodně bude mít co nabídnout.

Samo Polák je naše první slovenská posila v historii. Samo získal s Trenčínem úspěchy, zejména v mládežnických kategoriích, a byl součástí juniorské reprezentace Slovenska. Je mladý a víme, že bude vyžadovat trpělivost, ale jeho talent je velmi zajímavý.

Myslím, že oba vytvoří skvělý brankářský tandem.

Mladá krev

Na přestupovém trhu jsme se zaměřili na mladé hráče s pozitivním mentálním přístupem. Kuba Hladký(Gepardi) a Viktor Kříčka (Břeclav) jsou výsledkem tohoto hledání. Kubu nám doporučili trenéři juniorského týmu, zatímco Patrik Procházka si vybral Viktora.

Adam Petřivalský (Hattrick) se k nám připojil až v srpnu. Velmi nás zaujal během zkušebního období. Má vlastnosti, které nám poskytují další možnosti v sestavě. Adam ukázal svůj potenciál v prvním zápase Ali proti extraligovému Chodovu.

Ali mládež

Naší klubovou prioritou je vychovávat vlastní odchovance, a proto jsme nadšeni, že se do týmu dostal Luba Dostál z ročníku 2004. Doufáme, že zapadne do základní sestavy a bude reprezentovat naši mládež. Luba prošel celou naší strukturou a je také součástí trenérského týmu mládeže. Léto trénoval velmi dobře a věříme, že se do sestavy zapracuje. Luba se může postavit vedle dalších našich odchovanců, jako je například Ondřej Frank nebo zkušený Tomáš Líznar.

Širší kádr

Přema Kořínek (Lanžhot) a Ondra Horník (Hodonice) přichází do širšího kádru, ale mají obrovskou chuť se posunout. Přema je pravák a dává nám další možnosti na tomto postu. Ondra je šikovný brankář, který neměl tolik tréninkového zatížení, a chce se vrátit zpět do plného tréninku. Oba kluci si získali důvěru našeho trenérského týmu.

U19 - U21

Kuba Umlášek (Troopers) a Jirka Horák (Dubňany) jsou oba šikovní a ambiciózní hráči, kteří trénují s áčkem. Oba se dokonce objevili v zápasech poháru. Věříme, že budou v své věkové kategorii předávat své zkušenosti a bojovat o místo v mužském týmu.

Slovenská "klika"

V rámci spolupráce se Bulls k nám připojují tři hráči: Kuba Repka, Matej Galajda a Roman Chovan. Všichni tři budou hrát za náš tým celou sezónu. Věříme, že přinesou nadstandardní kvalitu na svých pozicích. Kuba Repka jako obránce nás velmi zaujal a věříme, že se stane dominantní postavou. Matej je šikovný hráč, který umí hledat rozdílové nahrávky a řídit tempo hry. Roman je zkušenějším hráčem, který už minulý rok působil v 1.lize mužů. Má rychlé a šikovné ruce a dobrý pohyb.

Všichni mají obrovský herní potenciál a věříme, že v Ali jim najdeme herní role, které jim budou vyhovovat. Tím pádem se budeme všichni posouvat k našim cílům.

Střídavé starty

Chtěli jsme mít více možností, protože sezóna bude velmi náročná. K týmu se přidávají hráči, kteří zatím mají prioritu ve svých klubech, ale chtějí nám pomoci a hrát co nejvíce. Lukáš Jelínek (Hattrick), Martin Karpíšek (Gullivers), Petr Vaverčák (Bulldogs) a dobře známý Mikuláš Svoboda (Gullivers).

Od těchto hráčů očekáváme velkou kvalitu a společnou vášeň pro nejlepší možný výsledek.

Velmi se těšíme na novou sezónu a nový tým, plný pozitivní atmosféry. Víme, že všechno závisí na tréninku a týmové soudržnosti.

Všechny vás zveme na náš první soutěžní zápas v naší domácí aréně v Křenovicích. Už tuto sobotu proti týmu Petrovic. HouHou Ali.

Posily, které obléknou dres Aligators v Národní lize:

<- Viktor Kříčka - přestup z T.J. Sokol Břeclav
<- Polák Samuel - přestup z ŠK 1. FBC Florbal Trenčín
<- Přemysl Kořínek - přestup z Florbal Lanžhot
<- Jakub Hladký - přestup z Gepardi Brno
<- Jakub Umlášek - přestup z TROOPERS
<- Vojtěch Dvořák - přestup z TJ Znojmo LAUFEN CZ
<- Adam Petřivalský - přestup z Hattrick Brno
<- Jan Černovický - přestup z Bulldogs Brno
<- Jiří Horák - hostování z F.A.T.R. Dubňany
<- Roman Chovan - střídavé hostování z Bulldogs Brno
<- Jakub Repka - střídavé hostování z Bulldogs Brno
<- Matej Galajda - střídavé hostování z Bulldogs Brno
<- Petr Vaverčák - střídavé hostování z Bulldogs Brno
<- Lukáš Jelínek - střídavé hostování z Hattrick Brno
<- Martin Karpíšek - střídavé hostování z Gullivers Brno
<- Mikuláš Svoboda - střídavé hostování z Gullivers Brno

Vítejte v Aligators!

Na závěr se pojďme podívat na hráče, kteří před sezónou opustili barvy Aligators...

"
Samozřejmě nejvýraznějším odchodem je Luke Gregr, který přestoupil do Bulldogs Brno. Chce dávat do florbalu maximum, a v rámci naší nové spolupráce to má smysl. Věříme, že se Luke vrátí zpět do Ali a bude dávat branky v našich barvách. Luke dál funguje ve vedení našeho klubu.
Viktor Kejík a Mikuláš Svoboda chtěli zůstat v první lize a využili nabídky Gullivers Brno, se kterými se celé léto připravují. Viktor odehrál v našem klubu mnoho sezón, je to už zkušený hráč, který Gulls určitě pomůže. Mikeš, velmi talentovaný hráč, který minulou sezonu raketově vyletěl. Má před sebou ještě hodně práce ale víme, že má velké ambice, které chce naplnit.
Kuba Skalník, bohužel měl v našem klubu hodně smůlu na zranění. Minulou sezonu strávil na hostování v Přerově a nyní se rozhodl zůstat tam na přestup. Přejeme mu hodně štěstí, ale proti našemu týmu snad trochu méně. ?

Někteří hráči po náročných sezonách stále odpočívají nebo přešli do rezervních týmů, jako jsou například Tomáš Hos, Patrik Rychlý nebo Jakub Gremmel.

Všem klukům přeji ať se jim v nových angažmá daří a jsou šťastní." - Jakub Gremmel

Zpět na úvod